PhoneFix Telefonų remontas: +370 681 62157

  • Susisiekite

    +370 681 62157
  • Vilnius

    S.Žukausko g. 1
  • Pirmadienį-Šeštadienį

    I-V 10:00-18:00 VI 11:00-16:00

Kompiuterio RAM papildymas

Jeigu jūsų kompiuteryje trūksta darbinės atminties, jums reikalingas kompiuterio RAM papildymas. Nešiojamų kompiuterių darbinė atmintis dažnai yra integruota, todėl, jei reikia papildomų laptop RAM, kreipkitės į profesionalus. Telefonų, kompiuterių ir planšetinių kompiuterių taisykloje Phonefix.lt kompiuterio RAM didinimas atliekamas greitai, kokybiškai ir gera kaina!

Kas yra kompiuterio RAM ir kokia to paskirtis?

RAM (laisvosios kreipties atmintis, angl. Random access memory) yra kompiuterio trumpalaikė atmintis sauganti tam tikru esamuoju laiku procesoriaus naudojamus duomenis. Jūsų kompiuteris gali pasiekti RAM atmintį daug greičiau nei duomenis kietajame diske, SSD ar kitame ilgalaikiame saugojimo įrenginyje, todėl RAM talpa yra labai svarbi sistemos veikimui. Kitaip tariant, vadinamieji kompiuterio ramai nėra tas pats, kas kietojo disko atmintis – darbinės atminties paskirtis yra greitai leisti pasiekti įrenginiui reikiamus duomenis ir apdoroti informaciją.

Kiekviename kompiuteriniame įrenginyje yra RAM, nesvarbu, ar tai stacionarus arba nešiojamas kompiuteris (kuriame veikia „Windows“, „MacOS“ ar „Linux“), ar planšetinis kompiuteris, ar išmanusis telefonas (kuriame veikia „Android“ arba „iOS“) ar kiti įrenginiai, tokie kaip išmanusis televizorius. Beveik visi jie turi ir ilgalaikio duomenų saugojimo galimybes, bet duomenys, kuriuos pasiekti reikia greitai, saugomi RAM atmintyje. Reikia paminėti, kad RAM yra trumpalaikė saugykla, kurios duomenys yra ištrinami, kai įrenginys išjungiamas.

Kompiuteryje RAM yra tarsi stalo paviršius, ant kurio laikote viską, ką reikia greitai pasiekti. O duomenys, kurių nenaudojate daug arba norite išsaugoti vėlesniam naudojimui, yra saugomi kietajame diske, jūsų įrenginyje arba debesyje. Ši darbinė RAM atmintis gali apdoroti informaciją žymiai greičiau nei duomenis kietajame diske – nuo dvidešimt iki šimto kartų greičiau, priklausomai nuo konkrečios techninės įrangos ir užduoties.

Kaip konkrečiai veikia stacionaraus kompiuterio arba laptop RAM? Norėdamos atlikti konkrečią užduotį, kompiuterių operacinės sistemos įkelia duomenis iš kietojo disko į RAM, kad juos apdorotų. Baigęs aktyviai dirbti su šiais duomenimis, kompiuteris juos vėl paverčia ilgalaike saugykla. Šis procesas atrodo taip:

Kai atidarote programą, tarkim, Microsoft Word, kompiuteris įkelia ją į savo RAM. Jei atidarote dokumentą, kurį jau išsaugojote savo kompiuteryje, jūsų operacinė sistema suras failą ilgalaikėje saugykloje ir nukopijuos informaciją į RAM. Kai duomenys yra jūsų RAM, jie atsidaro beveik akimirksniu, nes RAM atmintis yra žaibiškai greita;
Išsaugojus dokumentą ar bet kurio kito tipo failą, duomenys nukopijuojami į kietąjį diską arba kitą ilgalaikę saugyklą. O kai uždarote programą, kompiuterio operacinė sistema išima ją iš RAM, o tai atlaisvina vietos kompiuterio trumpalaikėje atmintyje ir jūs galite dirbti su kitu projektu. Jei pamiršote išsaugoti dokumentą kietajame diske ir dingsta maitinimas, dokumentas dingsta.

Svarbu paminėti, kad kita RAM paskirtis yra padėti kompiuteriui greičiau įkelti anksčiau naudotą informaciją. Kai pirmą kartą įjungiate kompiuterį ir paleidžiate bet kurią programą, tarkim, „PowerPoint“ ar „Spotify“, tai užtrunka šiek tiek laiko. Bet jei uždarote programą ir ją paleidžiate iš naujo, programinė įranga atidaroma beveik akimirksniu (ypač jei jūsų kompiuteris optimizuotas našumui). Taip yra todėl, kad duomenys, reikalingi programai įkelti, saugomi žymiai greitesnėje RAM, o ne kietajame diske.

Kaip žinoti, kada reikia didinti RAM kiekį?

Kuo daugiau jūsų kompiuteryje yra RAM, tuo greičiau jis veikia. Jei jūsų įrenginys yra senas, gali tekti atnaujinti RAM ar kitą techninę įrangą. Kiekviena atidaryta programa (įskaitant naršyklės skirtukus) naudoja RAM. Per mažas darbinės atminties kiekis sąlygoja lėtą kompiuterio darbą. Techniškai kalbant, kai skaičiavimo užduotys viršija esamą kompiuterio darbinės atminties kiekį, operacinė sistema turi pasirinkti programą ir perkelti ją į kietąjį diską. Kai grįžtate į tą programą, ji turi nuskaityti tą informaciją, kad galėtumėte su ja dirbti. Visas šis procesas sukelia lėtą įrenginio darbą.

Kiek darbinės atminties man reikia? Reikalingas RAM kiekis priklauso nuo naudojamų programų, atidaromų programų skaičiaus vienu metu ir greičio poreikio. Todėl, jei pastebėjote lėtą kompiuterio užduočių vykdymą, jums reikalingas kompiuterio RAM didinimas. Dažniausiai naudojami ramai kompiuteriui yra 4GB RAM, 8GB RAM, 16GB RAM IR 32GB RAM:

4GB RAM tinka įprastam naršymui ir pagrindinių programų naudojimui, tinka studentams. Jei naudojate kompiuterį naršydami žiniatinklį, dirbate su standartinėmis „Office“ programomis ir atliekate lengvą nuotraukų redagavimą, jums bus tinkama 4 GB RAM;
8GB RAM tinka daugelio užduočių atlikimui vienu metu ir nesudėtingos grafikos žaidimams. 8GB RAM kaina yra šiek tiek didesnė nei 4GB RAM, bet šis atminties kiekis būtinas stacionariems darbo kompiuteriams;
16GB RAM tinka vaizdo žaidimams ir nedidelių vaizdo įrašų redagavimui. Nors 16 RAM kaina yra aukštesnė nei 4 RAM ir 8 RAM, ji būtina programuotojams. Jeigu jūsų užduotys reikalauja daug skaičiavimo, redagavimo ir greito veikimo, jums reikės mažiausiai 16GB RAM darbinės atminties;
32GB RAM tinka aktyviam vaizdo žaidimų žaidimui ir vaizdo įrašų redagavimui, profesionaliam 3D dizainui ir programavimui.

Reikia pažymėti, kad kompiuterio RAM atmintis būna kelių tipų. Dešimtojo dešimtmečio pabaigoje ir 2000-ųjų pradžioje pagrindiniai RAM tipai buvo SRAM (statinė RAM), DRAM (dinaminė RAM) ir SDRAM (sinchroninė dinaminė RAM). Šiandien labiausiai paplitęs RAM tipas yra DDR-SDRAM arba dvigubos duomenų spartos sinchroninė dinaminė atsitiktinės prieigos atmintis. Ji skirstoma į DDR2, DDR3, DDR4 ir net DDR5.

Dažniausiai naudojama RAM šiais laikais yra DDR4 atmintis, kuri taip pat yra kelių tipų ir greičių. Paprastai šios atminties kortelės veikia 2400 MHz arba didesniu greičiu. Kuo daugiau MHz jūsų RAM atmintis turi, tuo greičiau ji veikia.

Kiek kainuoja kompiuterio RAM papildymas ir kiek laiko tai užtrunka?

Maža darbinė atmintis gali sukelti ne tik lėto veikimo, bet ir stabilumo problemų. Jei esate vartotojas, kuris atlieka kelias užduotis keliose intensyviose programose arba vienu metu atidaro apie 30 naršyklės skirtukų, kompiuterio RAM didinimas padės jūsų sistemai veikti sklandžiau.

Kompiuterio RAM kaina labai priklauso nuo talpos, tipo ir greičio, jai taip pat turi įtakos ir gamintojas. Pavyzdžiui, dažniausiai naudojamo 8GB RAM kaina paprastai yra apie 40 eurų, tačiau kaina skiriasi priklausomai nuo pasirinkto prekės ženklo. Kaina taip pat gali skirtis priklausomai nuo to, iš kurio pardavėjo perkate RAM. Naudotos RAM pirkimas gali būti puikus pasirinkimas tiems, kurie nori pigesnės alternatyvos. Tačiau išlieka rizika, kad RAM bus sugadinta.

Jeigu kompiuteris turi RAM papildymui įdėti skirtas angas, procesas bus itin paprastas ir truks 5-10 minučių. Deja, daugelis nešiojamų kompiuterių turi prie pagrindinės plokštės prilituotą RAM atmintį, todėl pakeisti ir papildyti ją nėra paprasta – tokiu atveju geriausiai kreiptis į profesionalus. Proceso laikas priklauso nuo konkrečios taisyklos.

Phonefix.lt kompiuterio RAM papildymas itin gera kaina

Ar jūsų kompiuteris dirba lėtai ir reikia papildomų laptop RAM? Kreipkitės į Phonefix.lt profesionalus – mūsų taisykloje dirbantys specialistai greitai, kokybiškai ir gera kaina papildys RAM atmintį!

Rezervuokite laiką - gaukite nuolaidą