Nešiojamuose kompiuteriuose vyris yra viena iš pagrindinių išorinių dalių, todėl, jeigu jis sulūžo, reikalingas skubus nešiojamo kompiuterio vyrio remontas. Nežinote, kur kreiptis dėl šios problemos šalinimo? Jums padės telefonų, kompiuterių ir planšetinių kompiuterių taisyklos Phonefix.lt specialistai, kurie sutaisys kompiuterio vyrius greitai, kokybiškai ir gera kaina!
Beje, mūsų taisykloje atliekamas ir kompiuterio vyrio keitimas, ne tik remontas.
Nešiojamojo kompiuterio vyriai yra nešiojamojo kompiuterio dalis, leidžianti jį atidaryti ir uždaryti. Vyriai yra įvairių konstrukcijų, tačiau dauguma jų yra žirklinio dizaino, kai dvi tarpusavyje susijungiančios plokštės (ir dažniausiai varžtai) leidžia sklandžiai judėti. Iš esmės, vyriai yra skirti sukamajam judesiui. Tačiau yra keletas kompiuterių, kuriuose naudojami vyriai, leidžiantys judėti vertikaliai arba į šoną. Nešiojamojo kompiuterio vyriai yra abiejose ekrano pusėse tam, kad suteiktų stabilumą ir galimybę pasukti ekraną 360 laipsnių kampu. Šis paprastas elementas užtikrina, kad jūsų kompiuteris stabilus, funkcionalus, mobilus ir patogus naudoti.
Dažniausiai naudojamas vyris nešiojamuose kompiuteriuose vadinamas frikciniu vyriu (angl. Friction hinge). Frikcinis vyris arba sukimo momento vyris (angl. Torque hinge) yra specialus vyris, kuris suteikia atsparumą sukamajam judesiui. Šie vyriai paprastai naudojami norint valdyti judesį arba laikyti besisukantį objektą atidarytą ar uždarytą. Frikciniai vyriai savo funkciją atlieka sukonstruodami specifinius nuokrypius tarp mechaninių komponentų. Norint pasiekti norimą vyrių judėjimo atsparumo arba slopinimo laipsnį, dažnai naudojamos papildomos medžiagos, tokios kaip spyruoklės ir tepalas.
Vyrio gedimo ar lūžio atveju, jo taisymas būtinas, bet ar įmanoma naudotis nešiojamuoju kompiuteriu, jeigu vyris sugedo ar sulūžo? Jeigu turite galimybę, geriau jo nenaudokite, kol vyris nebus sutaisytas arba pakeistas. Jeigu tokios galimybės nėra, naudokite kompiuterį labai atsargiai nejudindami vyrio vietos ir neuždarinėdami ekrano, kitu atveju vyriai dar labiau išsiklibins.
Nešiojamojo kompiuterio vyriai yra trapi ir dažnai nepastebima dalis, todėl ji gal gana lengvai lūžti arba būti pažeista. Pagrindinės kompiuterio vyrio gedimo ir lūžio priežastys yra:
Apibendrinus, norint išvengti kompiuterio vyrio gedimo ar lūžio, turite elgtis atsargiai su įrenginiu ir valyti dulkes. Taip pat nepalikite nešiojamojo kompiuterio veikti ant minkšto paviršiaus, pavyzdžiui, ant sofos, kur dėl vibracijos gali kilti vidinių problemų.
Kompiuterio korpusas yra stacionaraus kompiuterio dalis, kuriame yra visi techniniai elementai, tokie kaip pagrindinė plokštė, procesorius ir kietasis diskas. Ši dalis dar vadinama kompiuterio dėže.
Taigi, nors nešiojamasis kompiuteris neturi atskiro korpuso kaip stacionarus kompiuteris, jame taip pat yra visos šios dalys. Dažniausiai nešiojamo kompiuterio korpuso remontas siejamas su kietojo disko, pagrindinės plokštės ar kitų dalių keitimu arba remontu.
Kompiuterio vyrio keitimas arba remontas skirtingose taisyklose gali kainuoti skirtingai. Dažnai kaina nustatoma individualiai, atsižvelgiant į kompiuterio modelį ir situacijos sudėtingumą (ar užteks remonto, ar reikia keitimo). Kompiuterio vyrio remontą galima atlikti naudojant tik atsuktuvą, tačiau dėl sunkumų atsukant kai kuriuos varžtus gali tekti pakeisti visą vyrį arba nešiojamojo kompiuterio ekraną. Pastaruoju atveju tai gali kainuoti ir kelis šimtus eurų.
Kompiuterio vyrio lūžis yra išties nemalonus atvejis, dėl kurio negalite įprastai naudotis nešiojamu kompiuteriu. Todėl būtinas greitas kompiuterio vyrio remontas tam, kad galėtumėte įrenginiu naudotis įprastai ir be tolimesnės žalos. Taisykloje Phonefix.lt sutaisysime ir pakeisime kompiuterio vyrius greitai, kokybiškai ir gera kaina.