PhoneFix phone repairs: +370 681 62157

  • Vilnius

    S.Žukausko g. 1
  • Monday - Saturday

    I-V 10:00-18:00 VI 11:00-16:00

Replacing computer's hard drive

Vienas iš pagrindinių elementų kompiuteryje yra kompiuterio kietasis diskas, todėl, jam sugedus, būtinas kompiuterio kietojo disko keitimas. Ieškote, kur galima pakeisti kompiuterio kietąjį diską greitai, profesionaliai ir gera kaina? Palikite tai telefonų, kompiuterių ir planšetinių kompiuterių taisyklos Phonefix.lt specialistams!

Kompiuterio kietasis diskas – kas tai yra?

Kompiuterio kietasis diskas (taip pat vadinamas standžiuoju disku arba HDD) yra diskas, kuris saugo operacinę sistemą, programas ir duomenų failus, pavyzdžiui, dokumentus, paveikslėlius ir muziką, kuriuos naudoja jūsų kompiuteris. Likę kompiuterio komponentai veikia kartu, kad būtų rodomos kietajame diske saugomos programos ir failai. Reikia pažymėti, kad kietajame diske saugomi duomenys nedingsta (skirtingai nei kompiuterio darbinėje atmintyje RAM), bet jam sugedus, reikalingas kietojo disko duomenų atkūrimas.

Kietąjį diską (HDD) sudaro lėkštė, kurioje yra skyriai duomenims laikyti. Šie duomenys – tai jūsų operacinė sistema, programos ir visi sukurti failai. Kietajame diske yra pavaros rankena (angl. Actuator arm), kuri juda ir leidžia skaityti arba rašyti reikiamą informaciją. Kad šis procesas būtų greitesnis, lėkštė sukasi, kuomet rankena juda. Skyriai, kuriuose yra duomenys, gali būti išsidėstę visame kietajame diske – duomenys nerašomi nuosekliai. Yra indeksavimo sistema, leidžianti rankenai rasti visus susijusius duomenis. Lėkštė ir rankena yra gležnos, todėl jas dengia plieninis dėklas. Tai apsaugo nuo disko sugadinimo įprastomis aplinkybėmis. Kietieji diskai skirstomi į vidinius (dažniausiai naudojami diskai kompiuterių viduje) ir išorinius (išorinis atminties įrenginys yra atskiras įrenginys, kuris paprastai prijungiamas prie kompiuterio per USB jungtį).

HDD yra pasiteisinusi technologija, kietasis diskas gali talpinti daug duomenų (tai skiriasi priklausomai nuo disko dydžio) ir yra palyginti pigi. Įprastai naudojant, šie diskai yra pakankamai patvarūs ir gerai veikia. Tačiau yra ir trūkumų:

Kompiuterio kietasis diskas gali veikti lėtai, ypač norint atidaryti dideles programas ir failus;
Kadangi jie nerašo duomenų nuosekliai, duomenys gali būti suskaidyti ir kiekviename skyriuje lieka tuščios vietos. Ši tuščia vieta yra per maža, kad būtų galima naudoti duomenims, tačiau, sudėjus tuščias vietas, jos gali užimti didelę disko dalį;
Kietieji diskai sunaudoja daug energijos ir gamina daug šilumos;
Įprastomis aplinkybėmis HDD yra patvarūs. Tačiau, jeigu šie diskai patiria smūgį kol sukasi lėkštė (pavyzdžiui, nešiojamas kompiuteris numestas), kietasis diskas susigadina ir kietojo disko duomenų atkūrimas neįmanomas;
Nors kietojo disko taisymas įmanomas, jo negalima pakartotinai naudoti (taisymas skirtas tik duomenų atkūrimui). Todėl, jeigu sugedo šis diskas, būtinas kietojo disko keitimas.

Ar šiems diskams yra alternatyva? Taip, nes kietieji diskai yra tik vienos rūšies saugojimo įrenginiai, tas pačias funkcijas kaip ir jie atlieka SSD tipo diskai. SSD diskai naudoja kitokią technologiją nei HDD, labiau panašią į USB atmintinė. Ši technologija sunaudoja mažiau energijos ir gamina mažiau šilumos. SSD taip pat neturi judančių dalių, todėl yra patvaresni ir dažnai naudojami nešiojamuose kompiuteriuose.

Pagrindinės priežastys, dėl ko gali tekti keisti kompiuterio kietąjį diską

Mažiausias kompiuterio gedimas gali sukelti ir kietojo disko gedimą. Pagrindinės šio kompiuterio komponento gedimo priežastys dažniausiai būna:

Fizinė žala, pavyzdžiui, smūgis;
Karštis ir perkaitimas;
Drėgmė;
Dulkės ir purvas;
Elektros energijos šuoliai;
Natūralus susidėvėjimas.

Yra trys pagrindiniai problemų tipai, su kuriais gali susidurti kietasis diskas: loginiai gedimai, mechaniniai gedimai ir programinės įrangos gedimai.

Mechaniniai gedimai kyla dėl elektros, vandens, smūgio, ugnies ir perkaitimo;
Loginai ir programinės įrangos gedimai kyla dėl kenkėjiškų programų (virusų, šnipinėjimo programų) ir vartotojo klaidų (neteisingo nustatymų redagavimo, programų instaliavimo ir ištrynimo).

Kaip žinoti, kad sugedo kompiuterio kietasis diskas? Neįprasti garsai, nereagavimas į komandas ir klaidų pranešimai – tai keli kietojo disko gedimo požymiai. Pastebėję kietojo disko (HDD) gedimo požymius, sukurkite atsargines duomenų kopijas.
Kiek laiko užtrunka pakeisti kompiuterio kietąjį diską?

Vidinio kietojo disko diegimas yra vienas iš paprasčiausių atnaujinimų ir dažnai yra geresnis pasirinkimas nei naudoti išorinius diskus, kuriuos lengva numesti. Procesas paprastai užtrunka 10-15 minučių ir apima montavimą, laidų prijungimą ir formatavimą. Vis dėlto, kompiuterio kietojo disko keitimas ir diegimas reikalauja žinių, o profesionaliai diskus galima pakeisti kompiuterių taisyklose. HDD ir SSD diegimo procesai gali skirtis.

Kompiuterio kietojo disko keitimas Phonefix.lt gera kaina

Taisykloje Phonefix.lt atliekamas profesionalus duomenų atkūrimas ir kietojo disko keitimas, kaina priklauso nuo kompiuterio modelio ir gamintojo. Nesate tikri, kad reikia keisti būtent kietąjį diską? Mes atliksime įrenginio diagnostiką visiškai nemokamai!

Book a time - get a discount

    en_US