PhoneFix phone repairs: +370 681 62157

  • Vilnius

    S.Žukausko g. 1
  • Monday - Saturday

    I-V 10:00-18:00 VI 11:00-16:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Kai kalba pasisuka apie išmaniuosius telefonus, Apple iPhone daugeliui iš karto bus ne tik geriausias, bet dažnai ir vienintelis, apskritai apsvarstomas pasirinkimas. Tačiau gera Apple reputacija – ne už dyką. Priešingai, jų telefonai – vieni brangiausių. Tiems, kurie nori mėgautis iPhone patirtimi neišleisdami tiek daug, galima rinktis naudotą iPhone iš antrų rankų. Tačiau naudotų įrenginių pirkimas reikalauja atidumo ir žinių. Štai ką reikia žinoti prieš pirkimą ir kaip atskirti Apple originalą nuo klastotės.

Autentiškų Apple telefonų atpažinimas

Nors Lietuvoje tai nėra pats dažniausias reiškinys, tačiau gali pasitaikyti situacijų, kada iš antrų rankų parduodamas įrenginys yra klastotė. Dažniau nei rečiau tokius įrenginius pirkėjai įsigyja internetu, iš Kinijos, net ir gerai žinomų pardavimo programėlių, kurios siūlo ypatingai mažas kainas. Tačiau tai nereiškia, kad pirkėjai nėra apsaugoti nuo apgavystės tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Klastoti iPhone telefonai gali būti labai sunkiai atskiriami, tačiau yra keletas būdų, kaip atskirti Apple originalą nuo klastočių:

  •   Serijos numerio tikrinimas. Kiekvienas originalus iPhone turi unikalų serijos numerį (kaip automobilio VIN ar žmogaus asmens kodas). Jį rasite nuėję į Settings > General > About. Turėdami serijos numerį, patikrinkite jo autentiškumą oficialioje Apple svetainėje – https://checkcoverage.apple.com/?locale=en_VN.  
  •   Fizinis patikrinimas. Jeigu klastotė – žemos kokybės, galima pastebėti defektus tiesiog apžiūrint telefoną. Apžiūrėkite ar Apple logotipo vieta – gera, įsitikinkite, kad mygtukai yra tvirti, ir patikrinkite jungties lizdą. Pavyzdžiui, jeigu tai – ne iPhone 15, o matote USB-C, esate susidūrėte. su klastote…
  •   iOS operacinė sistema. 99 % atvejų, klastotėse bus įdiegta Android versija, imituojanti iOS (techniškai tariant, įdiegtas iOS skin‘as). Jei kyla įtarimų, patikrinkite ar yra App Store bei nėra kitų su Apple technologijų ekosistema nesuderinamų sprendimų.

Būklės ir funkcionalumo įvertinimas

Jeigu telefonas autentiškas ir ne klastotė, labai svarbu įsitikinti, kad jūsų perkamas naudotas iPhone yra geros būklės. Čia svarbiausia yra patikrinti tris dalykus:

  1. Akumuliatoriaus sveikata. Laikui bėgant visų telefonų, o taip pat ir iPhone baterijos dėvisi. Akumuliatoriaus sveikatą patikrinkite Settings > Battery > Battery Health. Jei procentas viršija 85 %, neturėtų kilti problemų. Visgi, jei sveikata yra mažiau šios ribos, greitu metu, ko gero reiks svarstyti apie baterijos keitimą, nes įrenginys prastai laikys įkrovą.
  2. Mygtukai ir kamera. Išbandykite visus mygtukus, kad įsitikintumėte, jog jie reaguoja tinkamai, nėra užstrigę ar pernelyg laisvi. Atidarykite kameros programą ir padarykite keletą nuotraukų bei vaizdo įrašų, kad patikrintumėte, kaip veikia priekinė ir galinė kameros.
  3. Ryšys. Įsitikinkite, kad Wi-Fi, Bluetooth ir mobilusis ryšys veikia taip, kaip turėtų. Atlikite bandomąjį skambutį ir išsiųskite bandomąją žinutę.

Viskas, jeigu perkate iš antrų rankų, šių žingsnių gali pakakti tam, kad nustatytumėte ar telefonas vertas dėmesio bei nėra padirbinys. Visada galite jaustis ramiau, jei perkate panaudotą telefoną, tačiau iš pardavėjo gaunate garantiją.

en_US