PhoneFix phone repairs: +370 681 62157

  • Vilnius

    S.Žukausko g. 1
  • Monday - Saturday

    I-V 10:00-18:00 VI 11:00-16:00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Sprendimas pirkti naudotą telefoną gali būti puikus. Tai yra variantas, leidžiantis rasti geros būklės telefonus už daug patrauklesnę kainą. Tačiau džiaugsmas, kad įrenginys – labai pigus, niekada neturėtų užgožti jūsų galimybių pasiūlymą nuodugniai įvertinti bei priimti geriausią sprendimą. Prieš perkant reikia užtikrinti, kad pinigus išleisite protingai, o įrenginys atitiks lūkesčius. Čia reikia tikrai daug ką apsvarstyti. Panagrinėkime keletą svarbiausių aspektų.

Ar telefonas nėra vogtas?

Pirmiausia turite įsitikinti, ar nevogtas telefonas, kuris jus domina. Įsigijus vogtą telefoną gali kilti ne tik galvos skausmas, ką daryti, tačiau ir teisinių problemų. Tokį telefoną galite prarasti arba jis bus nuotoliniu būdu užblokuotas gamintojo/teisėsaugos. Kaip išsiaiškinti ar perkate nevogtą telefoną?

  •   Patikrinkite IMEI numerį. Šis unikalus telefonų identifikavimo numeris (kaip telefonų VIN ar asmens kodas) gali padėti patikrinti jo statusą bei legalumą.
  •   Paprašykite nuosavybės teisę patvirtinančio dokumento. Jei kyla įtarimų arba norite įsitikinti autentiškumu, galite paprašyti pateikti telefono įsigijimo ar aptarnavimo dokumentus.
  •   Pirkite iš patikimų rankų. Visada kreipkite dėmesį į pardavėjo reputaciją ir apsvarstykite galimybę geriau pirkti iš oficialios parduotuvės arba platformos, kurioje galima patikrinti, ar prekės nėra vogtos.

Kokia yra telefono būklė?

Net jei pardavėjas telefoną parduoda labai patrauklia kaina, tai dar nereiškia, kad jis yra geros būklės. Net jūsų lūkesčių neatitikimas pagal skelbime pateiktą informaciją (pvz., būklė – 9/10) nebūtinai yra piktavališkas melas iš pardavėjo pusės. Skirtingi žmonės gali skirtingai interpretuoti panaudojimo žymes, tad reikia patiems apžiūrėti įrenginį bei viską įvertinti.

Štai į ką atkreipti dėmesį:

  •   Ekrano būklė – ieškokite įbrėžimų ar skilimo žymių bei išdegusių pikselių.
  •   Akumuliatoriaus būklė – įvertinkite, kaip veikia baterija (čia gali padėti ir Battery Health patikra).
  •   Mygtukai ir jungtys – įsitikinkite, kad viskas veikia tinkamai. Mygtukai turi reaguoti į paspaudimus, įkroviklis turi veikti. Nepamirškite patikrinti ir belaidžio įkrovimo.
  •   Ar nėra vandens žalos – patikrinkite, ar jungtys nėra pažeistos vandens bei ar po ekranu nėra drėgmės.

Ar informacija skelbime atitinka realybę?

Naudotas mobilus, kurio atvyksite apžiūrėti, nebūtinai atitiks tuos lūkesčius, kuriuos turėjote skaitydami skelbimą. Nereikėtų daryti kompromisų dėl to, už ką mokate.

Patikrinkite ar telefonas veikia su jūsų operatoriaus kortele. Ypač iš užsienio parvežami telefonai gali būti pririšti prie tinklo, tad juos tikrinkite atidžiai. Perkant Android operacinės sistemos telefoną reikėtų pažiūrėti ar tai yra originali operacinė sistema, kuri gaus atnaujinimus. iOS – Apple išmaniųjų telefonų pirkėjams tai aktualu rečiau, nes operacinę sistemą perrašyti labai sunku.

Dažnai pirkėjai nudega, nes nepatikrina ar naudoti telefonai tikrai turi tokią atmintį, kaip nurodyta skelbime. Taip pat išbandykite ir visas aktualias funkcijas (mobilius duomenis, wi-fi, kamerą, žaidimus). Telefonas su užduotimis turėtų susitvarkyti.

Patarimai pačiam pirkimo procesui

Jei perkate iš fizinio asmens, sandoriui sudaryti ir apžiūrai susitikite viešoje vietoje. Tam tinka prekybos centrai, jūsų arba tų žmonių darbo vieta (kur yra pašalinių). Jeigu susitinkate lauke, rinkitės šviesų paros metą. Pasirinkite saugią vietą pinigų perdavimui.

Kai kurie pasiūlymai gali būti per geri. Tai turėtų būti indikacija, jog kažkas ne taip. Turėkite tai omenyje ir skeptiškai žiūrėkite į žmones, kurie parduoda telefoną super pigiai. Galima apžiūrėti, tačiau stebuklų nereikėtų tikėtis.

Nedvejodami užduokite pardavėjui klausimų apie telefono būklę ir istoriją, jeigu tik jų kyla.

en_USEnglish